Letecký výcvik

Létání na kluzáku (větroni) vám umožní zažít dosud nepoznané pocity. Absolutní volnost pohybu a tichý let ve stoupavých proudech společně s dravými ptáky je opravdu silný zážitek.
Letecká škola Aeroklubu vám nabízí výcvik pilota kluzáků k získání pilotního průkazu s mezinárodní platností.

První část, „Základní výcvik“, se létá na dvoumístných kluzácích s instruktorem. Zahrnuje výuku přímých letů, zatáček, letů po letištním okruhu atd. Dále se naučíte dokonale řídit a zvládat vývrtky, pády, skluzy a řešit simulace mimořádných událostí. Po zvládnutí těchto elementárních dovedností následuje přezkoušení a vytoužený první samostatný let.

Další lety jsou převážně samostatné a slouží k upevnění a zdokonalování získaných dovedností. Celý výcvik je pak zakončen pilotní zkouškou. Tu provede pověřený examinátor (inspektor) Aeroklubu České republiky. Samotné zkoušce předchází úspěšné složení testu z teoretických předmětů, které jsou probírány během zimní přípravy. Patří sem například Meteorologie, Letecké předpisy, Aerodynamika …

Po úspěšném složení obou zkoušek, teoretické i praktické se z vás stává Pilot kluzáků

Uchazeči o výcvik musí mít dokončeno alespoň základní vzdělání. Minimální věk je 14 let,
Samostatné lety jsou pak možné od 15 let.

Cenová relace je cca 35 – 40.000,- Kč, v závislosti na Vaší šikovnosti a zručnosti, délce výcviku, časových možnostech … V současné době je to nejlevnější možnost získání pilotního průkazu.

Doba výcviku je závislá na vhodném počasí a vaší aktivitě. Za ideálních podmínek je možné výcvik odlétat za 4-6 měsíců, průměrná doba dle našich dlouhodobých zkušeností je 1 rok. V případě intenzivního výcviku lze však tuto dobu výrazně zkrátit. Vše záleží na vás a dohodě s instruktory.

Co bude dál ? Po složení pilotní zkoušky začne druhá část přípravy, výkonné létání v termických stoupavých proudech Pokračovací výcvik. S našimi instruktory se naučíte vyhledávat a využívat stoupavé proudy tak, aby váš let mohl trvat i několik hodin.