astrology and palmistry site national post astrology animal signs tibetan astrology horoscope here press whats my horoscope today 2016 chinese horoscope for water dog link madeleine mccann horoscope chinese birth horoscope chicago times horoscopes birthday month horoscope today/x27s birthdays horoscope karl rove astrology chart todays horoscope for capricon press site dari todays virgo horoscope press leo daily horoscope for march elizabeth taylors astrology chart scorpio and virgo love horoscope how to know my horoscope site george press aries horoscope metro news toronto horoscope 2016 scorpio horoscope career 12 2016 horoscope jan sign taurus horoscopes horoscope romances libra here life without barriers rockdale phone number telugu horoscope for 2016 bible link order of the zodiac animals indian astrology your rising sign astrology libra friendship horoscope hand chinese zodiac lucky color

Přistáli u nás

V této rubrice se dozvíte, kdo všechno nebo co všechno už také na našem letišti přistálo. Předpokladem samozřejmě je, že se to některému z našich členů podaří vyfotit a zaznamenat. Pokud se tedy na této stránce chcete objevit, létejte k nám, když tu jsme. Když nám předem zavoláte nebo napíšete, nabijeme si  baterii do foťáku a promázneme kartu :-).

 

Cirrus SR22

O modernější verzi tohoto letounu jste si mohli přečíst nedávno v časopise Aero Hobby. Letadlo, které přistálo na našem letišti, bylo vyrobeno v roce 2007. Celkem bylo v řadách SR22 vyrobeno už 4000 letadel.

 

AA-1 Yankee

Letci z Dánska si pro svůj výlet nevybrali právě nejlepší počasí. U nás na letišti doplnili palivo a teprve po zhruba tříhodinovém čekání mohli pokračovat. Vznik jejich letadla se datuje do roku 1970 a pochází z produkce American Aviation corp..

 

Boeing Stearman

Po výpadku dvorního fotografa Honzy G., který se na letišti vyskytoval často a aparát měl vždy po ruce, nastal v rubrice výpadek. Naštěstí si druhý Honza, který je na letišti pořád, pořídil nový mobil s foťákem. Tady máte jeho první úlovek.

 

20.září 2009

Dne 20.9.2009 nás navštívilo zajímavé letadlo Phoenix našeho kamaráda Martina Štepánka z Ústí nad Orlicí. Před pár dny letělo ještě se dvěma dalšími ( Dynamic a Star ) do Blois a na ostrov Oleron. Účastníkem tohoto výletu byl i náš další kamarád Milan Novotný, který nám dodal i pár fotek z tototo výletu k Biskajskému zálivu.

Podrobnější informace o tomto letadle najdete na: http://www.phoenixair.cz

 

 

18.srpna 2009

18.8. u nás přistála Z-142 C AF z letecké vojenské základny v Pardubicích.
K obrázku letadla - Zlín Z-142C AF, imatrikulace 0556 - cvičný letoun Vzdušných sil Armády České republiky.
VERZE Z-142 C se odlišuje především kompozitovou vrtulí, byla přijata jako cvičný stroj letectva armády České republiky.

 

31.července 2009

Koncem měsíce července u nás přistál SportCruiser, se kterým přiletel náš kamarád Patrik Sainer. Ihned po první pochvale jsem dostal nabídku ke svezení na tomto novém letadle kategorie LSA ( Light Sport Aicraft ).
Letadlo celokovové konstrukce na mě působilo svými letovými vlasnostmi velice příznivě. Ovládání všech kormidel je přijemně sladěno, prostor v letadle je snad větší než v letadle Z-142. Vlečená vidlice příďového kola je podobná jako na Kataně.

Jedinými připomínkami jsou příliž vzad posunuté sedačky posádky a tedy snížený výhled dolů přes křídlo na terén pod sebou.. Také pevná vrtule, která při rozjezdu letadla způsobuje nepřirozený hluk.
Vzhledem k pohodlí posádky a doletu by mělo najít využití k delším turistickým cestám.
Výrobce tohoto letadla najdete pod odkazem: http://www.czechsportaircraft.com/sportcruiser.html
 

27.července 2009

Dne 27.7. jsme měli již od rána pěknou DEPKU, protože Faetu, se kterou jsme měli letět na dovolenou, jeden z našich hrdinných ULL pilotů zbavil při přistání příďového podvozku a vrtule. Odpoledne pak přilétl tento PIPER P-28 s registrací, která stav naší mysli opět rozjitřila. Domovské letiště letadla je Schönhagen ( EDAZ ) , které najdete jižně od Berlína. Více informací o zajímavém místě k výletu najdete na http://www.edaz.de/redaktion/edaz/Luftfahrt.php?a=2&b=&c= .

 

 

26.července 2009

V neděli 26.7. jsme na našem letišti mohli zastihnout zajímavou Cessnu 150 s německou registrací. Česká posádka letadla přiletěla z letiště v Letňanech.
Naši pozornost upoutal chybějící kryt vrtule.

 

25.července 2009

V sobotu 25.7. u nás přistálo soukromé letadlo Z-143, jehož domovským letištěm je letiště Příbram. Cílem cesty byl převoz synka na prázdniny a krátké polétání s naší navigační reprezentantkou Jindrou ( asi tréning na Aerotour Sazená ).
Ovladače v kabině prozrazují, že pod kapotou letadla není benzínový ochmelka řady M-337.


 

 

12. července 2009

Jako letiště pro mezipřistání si nás vybraly posádky dvou letounů Cessna, mířících z Aero-clubu Polygone 67 Strasbourg do lotyšské Rigy. Po vydatném českém obědě, kafíčku a doplnění paliva pokračovali přes Polsko do cílového místa jejich výletu. Na stránkách jejich aeroklubu se můžete dočíst více.

Další fotografie najdete v galerii.

 

 

11. července 2009

Dnes u nás přistála Morava z Aeroklubu Zbraslavice. Důvodem návštěvy bylo projednání plachtařského soustředění zbraslavických plachtařů na našem letišti, které začne s nějvětší pravděpodobností 8. srpna. Ut teď se těšíme na společné polétání a večerní posezení s nimi.

 

 

7. července 2009

Přistál u nás Bell 230 reg. značky D-HHHB – původně létal pod kanadskou reg. značkou C-GLZY i americkou N65341. Domovské letiště EDFM (Mannheim).
Důvodem návštěvy byla inspekční cesta německého podnikatele.

 

 

5. července 2009

Ing. Petr Bold je častým návštěvníkem našeho letiště. Naposledy tu byl se strojem L-200 Morava, se kterým létá nejraději. S tímto letounem také v loňském roce uskutečnil spolu s dalšími členy posádky expedici k Severnímu pólu, přečíst si o ní můžete třeba tady. Do České Lípy létá také s Cessnou 172 nebo i s ULL. 

L-200 Morava na stojánce

Severní pól na Moravě, Morava na Ladech