astrology and palmistry site national post astrology animal signs tibetan astrology horoscope here press whats my horoscope today 2016 chinese horoscope for water dog link madeleine mccann horoscope chinese birth horoscope chicago times horoscopes birthday month horoscope today/x27s birthdays horoscope karl rove astrology chart todays horoscope for capricon press site dari todays virgo horoscope press leo daily horoscope for march elizabeth taylors astrology chart scorpio and virgo love horoscope how to know my horoscope site george press aries horoscope metro news toronto horoscope 2016 scorpio horoscope career 12 2016 horoscope jan sign taurus horoscopes horoscope romances libra here life without barriers rockdale phone number telugu horoscope for 2016 bible link order of the zodiac animals indian astrology your rising sign astrology libra friendship horoscope hand chinese zodiac lucky color

AEROKLUB

Aeroklub Česká Lípa Vás vítá na svých stránkách 


 

Aeroklub Česká Lípa je občanským sdružením, jehož hlavním cílem a posláním je umožňovat svým členům provozování sportovní letecké činnosti, a to převážně ve dvou odbornostech:

* létání na kluzácích
* létání na motorových letadlech

Létání na kluzácích, jinak řečeno také plachtění, se v našem aeroklubu věnuje necelá třicítka pilotů – plachtařů, od začátečníků, kteří si na pobyt a pohyb ve vzduchové hmotě teprve zvykají a za dohledu instruktorů aeroklubu se pilotnímu umění zvolna učí, přes pokročilejší, kteří dokáží za pomoci stoupavých vzdušných proudů kroužit nad krajinou celé hodiny, až po zkušené plachtaře - přeletáře, schopné během odpoledne uletět ve vhodném počasí vzdálenost i několika stovek kilometrů.

Na motorových letadlech létá v našem aeroklubu 11 pilotů. Ti, kromě létání pro vlastní potěšení, letecké turistiky, létání akrobacie a soutěží v přesném létání (navigace), zajišťují pro aeroklub také aerovleky pro plachtaře, kdy se kluzák pomocí vlečného motorového letadla dostane do optimální výšky, aby mohl pokračovat ve vlastním bezmotorovém letu, dále pak lety výsadkové, kdy se do žádané výše dostanou zase milovníci parašutismu.

Aeroklub Česká Lípa je také držitelem oprávnění k provozování leteckých prací, kterými jsou zejména pozorovací lety, fotolety a vlekání reklamních transparentů.

Na letišti je k dispozici šest kluzáků. Prvním je G103 Twin Astir s imatrikulací OK-3766 používaný k výcviku pilotů a k výkonným letům. Jednomístné větroně jsou  L-33 s imatrikulací OK-4408, VSO-10 s imatrikulací OK-3514, Standard Cirrus s imatrikulací OK-4301 a dva soukromé větroně VT-116 s imatrikulací OK-8416 a ASW-15B s OK-8641. Vlečné letadlo je současně jediným motorovým letadlem ve vlastnictví našeho aeroklubu a jedná se o Z-226 MS s imatrikulací OK-KMP. Ostatní motorová letadla si pronajímáme. Jde převážně o letadla značky Zlín Z-142, Z-43 a výsadkový L-60.

Piloty aeroklubu můžete také zahlédnout za řízením mnoha dalších typů letadel i u jiných provozovatelů (a aeroklubů), počínaje třeba malou Cessnou, zapůjčenou v některé letecké škole třeba ke kondičnímu letu, a konče dopravním Airbusem A330 ČSA.

Při provádění komerčních letů spolupracuje aeroklub s firmou SkyOffice JTN, která na našem letišti provozuje dva letouny Cessna, 172 N a 182P.